Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Дорожньо-транспортна пригода сталася 25 жовтня минулого року в Красилові: на нерегульованому перехресті вулиць Грушевського і Ярослава Мудрого водійка автомобіля «RENAULT», проігнорувавши вимоги Правил дорожнього руху, не надала переваги в русі мопеду «Yamaha Vino». У результаті зіткнення транспортних засобів водій мопеда отримав відкриту черепно-мозкову травму, від якої помер у лікарні.
Під час засідання в Красилівському районному суді, який розглядав справу, обвинувачена у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого (частина 2 статті 286 Кримінального кодексу України), свою вину визнала і щиро розкаялася. Погодилася, що вона зобов’язана була надати перевагу в русі водієві мопеда, що їхав головною дорогою, але не подивилася у його бік.
Дружина загиблого у автотрощі розповіла, що того дня її чоловік поїхав мопедом в ліс по дрова, а невдовзі подзвонили сини й сказали, що він загинув в ДТП.
Утім, на думку потерпілих, винуватиці автоаварії слід призначити покарання, не пов’язане з реальним ув’язненням, запевнили, що вона повністю відшкодувала завдану моральну шкоду.
При призначенні покарання суд врахував, що обвинувачена вчинила тяжкий злочин, але щиро розкаялася, жінка працює, має сім’ю, утримує одну неповнолітню дитину, немає обставин, які обтяжують покарання, а також те, що вона добровільно відшкодувала моральну шкоду, завдану злочином, думку потерпілих, які просили призначити обвинуваченій покарання, не пов’язане із реальним його відбуванням, тому суд дійшов висновку про призначення їй покарання у виді позбавлення волі в межах санкції частини 2 статті 286 КК України.
«Також, на думку суду, з врахуванням особи обвинуваченої, виправлення та її перевиховання можливе без відбування основного покарання і на підставі ст. 75 КК України (обвинувачена) може бути звільнена від його відбування з випробуванням з покладенням на неї обов’язків, передбачених п.п. 1, 2 ч. 1, п. 2 ч. 3 ст. 76 КК України: періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи, не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації», – ідеться у вироку суду.
Відтак Красилівський районний суд визнав 44-річна водійку автомобіля винною у інкримінованому злочині, призначивши їй основне покарання у виді позбавлення волі строком на п’ять років та додаткове покарання – позбавлення права керувати транспортними засобами строком на три роки. Та на підставі статті 75 КК України суд звільнив її від відбування основного покарання з випробуванням на три іспитових роки.
Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.