flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Від 15 березня – поховання «по-новому»

23 березня 2018, 16:33

Законом України «Про внесення змін до  Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 №2147-VІІІ внесено зміни, зокрема, до статтей 242-244 Кримінального процесуального кодексу України, де зазначено, що експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження. Тобто, з 15.03.2018 р. експертиза проводиться виключно за ухвалою слідчого судді.

Під нововведення потрапляють не всі, а лише ті, хто на думку правоохоронних органів, помер насильницькою смертю, осіб до 60 років. Оскільки за фактом загибелі особи «на місце» виїжджає не лише швидка, а й поліція. Якщо ж людина померла природною смертю – експертизи не призначаються. Слідчі звертаються до суду з клопотаннями про залучення експерта чи призначення  судово-медичної експертизи при наявності кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Раніше такі експертизи призначали слідчі або прокурори, а зараз з’явилася ще одна ланка - слідчі судді. 

Це, звичайно, становить певні незручності і затягування часу, але є Закон і всі зобов’язані його дотримуватись.

У вихідні та святкові дні в Красилівському районному суді  встановлено чергування слідчих суддів та працівників апарату відповідно до графіка чергування. А отже, побоювання громадян щодо тривалого зберігання тіл померлих в моргах дещо перебільшені. Слідчі судді розглядають такі клопотання першочергово, а тому проблем з тривалістю розгляду клопотань не буде.

23 березня в Апеляційному суді Хмельницької області в режимі відеоконференції відбувся семінар за участю представників Хмельницького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України та слідчих суддів  області. В заході взяв участь голова Красилівського районного суду Вознюк Р.В.

Експерти розповіли учасниками про експертні можливості центру, обговорили із служителями Феміди низку проблемних питань, які виникають у взаємодії із судами. Зокрема, вони розповіли,  яким чином відбирати  зразки для досліджень, роз’яснили можливості одорологічної експертизи (розпізнавання запахів) та її доказову силу. Судді змогли з’ясувати усі спірні питання, які їх цікавили.