Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
8-9 листопада 2017 року голова Красилівського районного суду Вознюк Руслан Васильович взяв участь у тренінгу для тренерів з навчального курсу для кандидатів на посаду судді на тему: «Особливості розгляду окремих категорій справ у кримінальному судочинстві. Особливі порядки судового розгляду», проведеному Національною школою суддів України у співпраці з українсько-канадським проектом «Підтримка судової реформи».
Відкрила захід начальник відділу підготовки викладачів (тренерів) – радник, суддя Верховного Суду України у відставці, Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук Ольга Шаповалова.
Нею було акцентовано увагу учасників ТоТ – майбутніх тренерів на важливості цього тренінгу та підкреслено, що наближається час проведення спеціальної підготовки, кандидати на посаду судді вже пройшли перший етап добору, тому проведення ТоТ є дуже своєчасним. Вона зазначила, що навчальний курс для спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді розроблявся суддями, які добре обізнані у досліджуваній тематиці; курс має практичну спрямованість і розрахований, перш за все, на набуття навичок кандидатами на посаду судді у вирішенні складних процесуальних питань.
Також привітала присутніх учасників та тренерів, а також запевнила у готовності викладачів (тренерів) здобувати нові професійні знання та використовувати їх під час проведення спеціальної підготовки директор Львівського регіонального відділення НШСУ Оксана Польна.
Учасниками заходу також стали: викладач відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці, Заслужений юрист України Олександр Коротких, суддя Шаргородського районного суду Вінницької області Ігор Строгий, суддя Оболонського районних судів міста Києва Микола Місечко, суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області, кандидат юридичних наук Костянтин Медвєдєв, суддя Апеляційного суду Запорізької області у відставці, кандидат юридичних наук Ольга Булейко, суддя Вугледарського міського суду Донецької області Ольга Луньова, які були розробниками цього курсу.
Під час розробки навчальних матеріалів були використані найбільш ефективні інструменти для забезпечення інтерактивного формату навчання та контролю успішності з урахуванням особливостей категорії слухачів. У результаті чого під час дводенного тренінгу були розглянуті питання, які є нагальними і потребують детального вивчення та обговорення. А саме питання: здійснення судового провадження на підставі угод, діяльність слідчого судді щодо обрання запобіжних заходів, пов’язаних з обмеженням свободи, загальні обов’язки судді щодо захисту прав людини, застосування примусових заходів медичного характеру та судове провадження у формі приватного обвинувачення.
У тренінгу взяли участь викладач відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці, Заслужений юрист України Олександр Коротких, суддя Шаргородського районного суду Вінницької області Ігор Строгий, судді Шевченківського та Оболонського районних судів м. Києва Марина Антонюкта Микола Місечко, суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області, кандидат юридичних наук Костянтин Медвєдєв, суддя Апеляційного суду Запорізької області у відставці, кандидат юридичних наук Ольга Булейко, суддя Вугледарського міського суду Донецької області Ольга Луньова, які були розробниками цього курсу. Під час розробки навчальних матеріалів були використані найбільш ефективні інструменти для забезпечення інтерактивного формату навчання та контролю успішності з урахуванням особливостей категорії слухачів (відеоматеріали, робота з клікерами, вправи для мозкового штурму, рольова гра тощо).
Концепція комплексної навчальної програми спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді передбачає багато нового і корисного для майбутніх суддів. Безсумнівно, питання кримінального судочинства, що були визначені досвідченими суддями-розробниками для дводенного тренінгу для кандидатів на посаду судді, є нагальними і потребують детального вивчення та обговорення.